REZULTAT KARIJERE: Damir Džumhur se plasirao u finale Winston-Salema!

Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur (67. na listi), plasirao se u finale ATP turnira u Winston-Salemu, nakon što je rano jutros po našem vremenu savladao britanskog igrača i 45. reketa svijeta Kylea Edmunda s 2:1 u setovima.

Navijačica BiH emotivno i komično doživjela igru by watch-it-now

Prvi set nije dao naslutiti tako nešto, jer ga je Džumhur izgubio s 1:6 za samo 29 minuta.

Ipak, drugi je odigrao sjajno i uz brake u 12. gemu slavio sa 7:5.

U odlučujućem trećem setu napravio je brake i poveo s 3:1, ali brzo i izgubio servis, dopustivši protivniku da se vrati u igru.

Međutim, već u sljedećem gemu pravi novi brake, a potom sigurno servira i uzima set sa 6:3.

Za Damira je ovo rezultat karijere, s obzirom da će igrati svoje prvo finale jednog ATP turnira.

Protivnik će mu biti bolji iz duela između Roberta Bautista-Aguta (Španija) i Jan-Lennarda Struffa (Njemačka).