Real se mučio kod Alavesa!

Real Madrid je u gostima kod Alavesa ostvario veoma tešku pobjedu rezultatom 2:1.

Real je u šestom kolu La Lige došao do teške, treće pobjede u La Ligi, ali navijači i dalje nisu zadovoljni igrama izabranika Zinedinea Zidanea, svjesni da ovo nije ni pola onoga što mogu njihovi ljubimci.

Statistički je Real, očekivano, dominirao u odnosu na Alaves, koji je ipak pružio dostojan otpor i zamalo uskratio gostima iz Madrida već unaprijed isplanirano slavlje.

Daniel Ceballos bio je junak Madriđana, pošto je pogodio u 10. minuti gol za 1:0, a u 43. minuti za konačnih 2:1.

Prethodno je tri minute ranije Manu Garcia zabio za 1:1, ali Alaves je brzo primio pogodak i više nije uspio da se vrati.

Meč je obilježio dosta grubih startova, dosta je bilo žutih kartona, dosta prekida, ali sve u svemu zaslužena pobjeda Reala koji sada ima 11 bodova, dok je Alaves na nuli i nakon šestog kola.

Izvor: Sportsport.ba