Remi Celte i Barcelone

Celta i Barcelona remizirali su (1:1) na stadionu Balaidos u Vigu u prvom duelu osmine finala španskog Kupa kralja.

Odličan meč pružile su ove dvije ekipe, ali na kraju pobjednika nije bilo, pa će se putnik u četvrtfinale odlučiti u revanšu na Nou Campu.

Barca je bolje ušla i meč i u 15. minuti je stigla do vodstva. Mrežu Celte pogodio je mladi Jose Arnaiz za prednost od 0:1.

Radost gostiju trajala je 16 minuta. Sisto je u 31. minuti iskoristio neopreznost odbrane katalonskog kluba i pogodio je za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena bilo je još šansi na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

U nastavku ponovo dosta šansi sa obje strane. Redale su se prilike pred oba gola, pogađani su i okviri gola, bilo je čistih situacija, ali lopta nije htjela u gol.

Ostalo je 1:1, a u revanš će Barca ući sa prednošću i vjerovatno sa mnogo jačim timom nego večeras.

U drugom susretu večeri Leganes je pobijedio Villarreal sa 1:0.

Izvor: SportSport.ba