Roma nemoćna u Torinu!

Fudbaleri Juventusa pobijedili su Romu s 1:0 u velikom derbiju 17. kola italijanske Serie A.

Gonzalo Higuain Goal - Juve vs Roma 1-0 by situacijeliga

Derbi nije donio naročito lijep fudbal, a na kraju je Juventus slavio pobjedu pogotkom Gonzala Higuaina.

Dobro je Stara dama ušla u meč i u 14. minuti su poveli. Sve je napravio Higuain, te je prekrasno pogodio za 1:0.

Dosta tvrda i gruba igra je viđena u nastavku prvog poluvremena, a Roma nije uspijevala da stvori ozbiljnu šansu pred golom Gigija Buffona.

Na odmor se otišlo vodstvom Bianconera od 1:0, da bi u nastavku oba tima igrala dosta bojažljivo.

Sturaro je imao najbolju šansu u nastavku za Juve. Szczesny je spasio Romu zaista odličnom odbranom.

Pokušala je Vučica da u finišu dođe do jednog boda. Ipak, i pored nekoliko šansi, to im nije pošlo za rukom, pa je Juve stigao do pobjede i sada su sedam bodova ispred Rome.

Miralem Pjanić je zbog povrede napustio meč u 52. minuti, dok je na drugoj strani Edin Džeko odigrao kompletan meč.