Romi rimski derbi, Džeko nije iskoristio svoje šanse!

Nogometaši Rome trijumfovali su sa 2:0 u velikom rimskom derbiju, koji je odigran u sklopu 15. kola italijanske Serije A.

R_L_1_0 by goloviliga

Roma je na Olimpicu došla do nove pobjede i vodećem Juventusu se primakla na četiri boda. Rimljani su u veoma teškom meču ipak došli do velike pobjede.

R_L_2_0 by goloviliga

U prvih 45 minuta nije bilo izrazitih šansi, dosta oprezno su igrali i jedni i drugi, da bi u nastavku Roma s dva pogotka došla do pobjede.

Naš Edin Džeko imao je sjajnu šansu u 53. minuti, zatim i u 61. minuti, da bi Strootman u 6. pogodio za radost Vučice. U 77. minuti Nainggolan sjajnim udarcem postavlja konačnih 2:0.

Džeko je odigrao 90 minuta, dok je s druge strane Senad Lulić također odigrao 90 minuta. Roma je druga s 32 boda, dok je Lazio petoplasirani s 28 bodova. Romi slijedi derbi s Milanom, Lazio će u goste Sampdoriji.

Kada su u pitanju ostali mečevi, Milan je s 2:1 nešto ranije pobijedio Crotone, Cagliari je u Pescari remizirao s 1:1, Sampdoria je s 2:0 bila bolja od Torina, a Sassuolo s 3:0 od Empolija.