Ronaldo ``vratio`` Messiju: Portugalac nakon sjajnog gola ponovio slavlje najvećeg rivala!

El Clasico se vratio, a zajedno s njim i nova prepucavanja, varnice i majstorije. Sve je kulminiralo golom Cristiana Ronalda pred kraj meča u pobjedi Real Madrida nad Barcelonom na Nou Campu (3:1).

U prvoj utakmici španskog Superkupa Real Madrid je na stadionu Nou Camp slavio protiv Barcelone rezultatom 3:1.

Ronaldo je meč počeo na klupi za rezervne igrače, a u igru je ušao u 58. minuti. On je prekrasnim pogotkom sa oko 19 metara savladao Ter Stegena u 80. minuti, nakon čega je dobio žuti karton zbog skidanja dresa.

CR-slavlje by watch-it-now

Tom prilikom Ronaldo je gol proslavio tako što je svoj dres podigao visoko pokazujući dres na leđima publici, slično kao što je uradio Leo Messi u prethodnom El Clasicu odigranom na stadionu Santiago Bernabeu kada je u posljednjim trenucima pogodio za Barcinu pobjedu od 3:2.

Ipak, Ronaldo je samo dvije minute kasnije pao u kaznenom prostoru, a sudija je procijenio da se radi o simuliranju i pokazao mu je drugi žuti karton iako se činilo da je Portugalac ustvari bio fauliran. Ronaldo je teško podnio isključenje, pa je u jednom momentu gurnuo sudiju.

Umjesto da Barca dođe do iznenađenja, Realov ``wonderkid`` Asensio u 90. minuti postavlja konačnih 3:1.

Uzvrat je na rasporedu naredne srijede u Madridu.

Izvor: Klix.ba