Rukometaši BiH u očajnoj igri poraženi od Estonije u Talinu!

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Talinu u okviru 2. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo od selekcije Estonije rezultatom 25:29.

Domaća selekcija je od početka utakmice na krilima golmana Otsa preuzela inicijativu i brzo stigla do prednosti od 5:2.

Estonci su u nastavku susreta prednost održavali, a nakon 20 minuta igre bilo je i plus četiri razlike za domaću reprezentaciju.

Naša selekcija je do odlaska na odmor nastavila s užasnom igrom pa je Estonija na poluvremena zasluženo imala šest golova razlike.

Rukometaši BiH su dobro krenuli u nastavku, napravili i seriju od 3:0 kada domaći traže time-out.

Domaći golman Ots je u tim trenucima već ubilježio deset odbrana i praktično sam održavao svoju ekipu u vodstvu.

Estonci se ponovo bude i prave seriju 4:1, a sjajni Ots je nastavio s briljantnim odbranama.

Do kraja meča domaći su održavali prednost i na kraju slavili zasluženu pobjedu od četiri gola razlike.

Podsjetimo, izabranici selektora Bilala Šumana u prvom kolu u srijedu su u dvorani Mirza Delibašić savladali istog protivnika s 31:24.

Selekcija BiH nakon dvomeča s Estonijom ima jednu pobjedu i poraz kao i današnji rival, dok Švicarska još nije igrala svoje mečeve.

Estonija - BiH 29:25

Estonija: Varusk, Ots (16 odbrana), Celminš 1, Jaanimaa 6, Johannson 2, Lees 1, Muuga, Pärt 1, Patrail 3, Pinnonen 4, Rooba 8, Roosna, Sillaste 2, Toom, Varul, Voika 1.

BiH: B. Burić (8 odbrana), Efendić, S. Burić, Karačić 5, Malinović, Mandić 1, Nuić, Panić 3, Perić, Prce 4, Predragović 1, Terzić 2, Toromanović, Vegar, Vranješ 5 i Vražalić 4.