SUDAC IZBACIO BiH SA MUNDIJALA: Poništio čist gol Džeki, a Nigerijci pobijedili nakon prekršaja u napadu!

Nigerija je pobijedila BiH 1-0, što znači da je za igrače Safeta Sušića borba za osminu finala završila. U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Džeko se napokon uspio okrenuti, ali loše je pucao lijevom nogom i Enyeama nogama mijenja smjer lopte taman dovoljno da ode u stativu, a ne u gol. Nigerija je na korak do osmine finala.

90` Kraj.

90` Stativaaaaaaa! Džeko s tri metra nije zabio!

90` Džeko nakon ubačaja iz kuta puca točno u vratara.

90` Tri minute! Skandalozno budući da su nigerijski na travnjaku ležali najmanje tri puta toliko.

89` Misimović je imao veliku priliku. Dobio je sjajnu loptu od Pjanića, ali ju je promašio.

83` Nigerijci prijete dalekometnim udarcima. Srećom, Emenike je neprecizan u dva navrata.

77` Pjanić tuče s lijeve strane, nigerijski vratar siguran.

73` Velika prilika za BiH! Nigerijci su zaboravili na Ibiševića koji glavom s pet metara puca preko gola.

66` Ibišević je dobio loptu na deset metara, okrenuo se i pucao, ali je izblokiran.

64` Tino-Sven Sušić u igri je umjesto Medunjanina.

61` Begović spašava BiH! Najprije je obranio udarac Babatundea, a potom i zicer Emenikea.

58` Salihović mijenja umornog Lulića na poziciji lijevog beka.

56` Mijenja Sušić. Ibišević je u igri umjesto Hajrovića.

49` BiH je bolja, ima loptu, ali još uvijek nije stvorila pravu priliku u drugom dijelu.

Nastavljena je utakmica.

Kraj prvog poluvremena.

45` Minuta sudačke nadoknade.

43` Pjanić je briljantno ubacio s desne strane, ali Džeko je loše pucao neometan s deset metara.

35` BiH je pala nakon primljenog gola i sada Nigerija dominira...

29` GOOOOOL! Nigerija vodi nakon novog sudačkog poklona! Emenike je uz prekršaj uzeo loptu Spahiću, a Odemwingie realizirao ubačaj s tri metra!

27` Nastavljaju se napadi BiH! Sada je Pjanić tukao, Enyema brani!

25` Ponovno je Džeko izašao sam ispred nigerijskog vratara, ali njegov udarac brani Enyema.

23` Lijepa akcija Hajrovića, ali i ne tako dobar udarac.

21` NEVJEROJATNO! Džeko je zabio nakon proigravanja Misimovića, ali suci su pokazali da je zaleđe. Užasna odluka sudaca s Novog Zelanda budući da Džeko nije bio u zaleđu.

19` Nakon prvog kornera i ubačaja Pjanića lopta je stigla do Misimovića koji loše puca s lijeve strane iskosa.

15` Onasi tuče s 30 metara, Begović uz manje probleme brani.

12` Prijeti Nigerija. Nakon kontranapada Mikel je pucao sa 16 metara, lopta odlazi pored gola.

10` Briljantan prodor Bešića koji je pretrčao 40 metara i pucao s ruba kaznenog prostora iznad gola.

7` Dobar udarac Odemwingiea iz slobodnjaka, lopta odlazi pored desne vratnice Begovićevog gola.

6` Velika pogreška Spahića koji je poklonio loptu Musi. Srećom, Medunjanin je prekršajem zaustavio napadača Nigerije i zaradio žuti karton.

4` Sjajna akcija Džeke i Medunjanina koji je proigrao Pjanića, ali veznjak Rome bio je u zaleđu.

2` BiH je već na početku susreta uzela loptu i stvorila prednost na desnoj strani, no Mujdža je loše ubacio.

1` Nigerija je prva krenula u napad, ali centaršut iz kaznenog prostora izbija Šunjić.

1` Završeno je intoniranje himni...

Izvo:index.hr/24sata.hr