Sedam golova na Camp Nou, Barca u polufinalu!

Fudbaleri Barcelone slavili su pobjedu u revanš meču četvrtfinala Kupa Kralja protiv Real Sociedada sa 5:2 te su se plasirali u polufinale ovog takmičenja ukupnim rezultatom 6:2.

Denis Suarez Goal HD - Barcelona 5-2 Real... by denysenathan

Barca je povela na današnjem meču u 17. minuti, a strijelac je nakon asistencije Luisa Suareza bio njegov prezimenjak, Denis. To je bio i konačan rezultat prvog dijela meča.

Nastavak je donio još čak šest golova, od čega četiri u mreži gostiju. Prvo je Messi u 55. minuti sa bijele tačke povećao prednost Barce, da bi samo sedam minuta kasnije Juanmi vratio Sociedad u život. Barca je minut nakon toga postigla novi gol, a strijelac je ovog puta bio Luis Suarez.

Sociedad se nije predavao, pa su u 73. minuti stigli i do drugog gola, a strijelac je bio Wilian Jose. Ipak, sve dileme oko prolaska u polufinale otklonio je Arda Turan pogotkom u 80. minuti, a konačan rezultat meča postavio je Denis Suarez drugim golom na utakmici.

Barca se u polufinalu pridružila Atletico Madridu, Celti Vigo i Deportivo Alavesu.