Senzacija u Wengenu: Hintermann pobjednik kombinacije!

Niels Hintermann priredio je najveće ovosezonsko iznenađenje u Svjetskom kupu.

Ovaj 21-godišnji švajcarski skijaš slavio je u kombinaciji u Wengenu upisavši tako prvu pobjedu u karijeri.

On je na stazi Lauberhorn slavio sa ukupnim vremenom 2:26.58, a iza njega su se našli Francuz Maxence Muzaton (+0.26) i Austrijanac Frederic Berthold (+0.35).

Trebalo bi istaći da vremenski uslovi tokom kombinacijskog spusta nisu išli na ruku skijašima sa bolje ostvarenim vremenom u slalomu.

Ovo je bila posljednja trka kombinacije u Svjetskom kupu, a osvajač malog kristalnog globusa u ovoj disciplini je francuski skijaš Alexis Pinturault sa osvojenih 111 bodova. Na drugom mjestu završio je današnji pobjednik Niels Hintermann (100), dok je treći Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde (92).

U generalnom poretku i dalje je vodeći Austrijanac Marcel Hirscher sa 893 boda, a drugo i treće mjesto zauzimaju Alexis Pinturault (695) i Norvežanin Henrik Kristoffersen (592).