Sevilla savladala Romu, prelijep pogodak Edina Džeke!

Sevilla je rezultatom 2:1 slavila protiv Rome u okviru turnira koji se igra u znak sjećanja na preminulog Antonija Puertu.

SV--RO_2--1 by watch-it-now

Prvo poluvrijeme donijelo je jako malo šansi, posebno se ističe udarac Kolarova iz slobodnog udarca u 38. minuti, ali Rico je bio na visini zadatka.

U 52. minuti istakao se i golman Rome Alisson koji brani šut Krohn-Dehlija koji je probao glavom.

Sevilla je do pogotka stigla u 74. minuti kada Escuredo pogađa za 1:0. Kada se činilo da će to biti konačan rezultat, gledaoci su vidjeli još dva gola.

Nolito u 90. pogađa za 2:0, a onda u sudijskoj nadoknadi Edin Džeko s kapitenskom trakom na ruci odličnim udarcem sa oko 20 metara postavlja konačnih 2:1. Džeko je prije pogotka zaradio i žuti karton zbog simuliranja.

Sevilla svake godine od ljeta 2008. godine održava jedan ovakav meč u znak sjećanja na Antonija Puertu koji je 28. augusta 2007. godine preminuo nakon što je prethodno kolabirao u ligaškom meču protiv Getafea. Puerta je tada imao samo 22 godine.

Izvor: Klix.ba