Široki nakon penala ostao bez trofeja!

Fudbaleri Širokog Brijega poraženi su u finalu Istria Winter Cupa od mađarskog Gyirmota boljim izvođenjem penala. Nakon regularnog dijela meča rezultat je bio 2:2, ali su Mađari nakon penala (7:6) došli do naslova.

Dobro je Široki ušao u meč i u 15. minuti je stigao do vodstva. Damir Zlomislić je pogodio za 1:0, a ovaj rezultat se zadržao do finiša prvog dijela kada Gyirmot dolazi do poravnanja prekod Tancyhka..

Do finiša meča gotovo da nije bilo uzbuđenja, a zatim u 86. minuti mađarski tim dolazi do vodstva. Za 2:1 pogodio je Novak i činilo se kako će ovaj tim doći do pobjede.

Ipak, Široki se nije predao. Napadi su im se isplatili u prvoj minuti nadoknade kada je Bralić izjednačio rezultat na 2:2.

Pobjednik ovog turnira odlučen je penalima. Bolje su se u penal lutriji snašli mađarski fudbaler i slavili su nakon penala rezultatom 7:6.