Sjajna partija Nurkića u pobjedi Portlanda

Portland Trail Blazersi su u Moda Centru upisali sigurnu pobjedu nad Atlanta Hawksima rezultatom 110:89.

Početak utakmice pripao je domaćem sastavu koji je poslije 12 odigranih minuta imao osam poena prednosti. U drugoj četvrtini su gosti zaigrali nešto bolje, pa su uspjeli smanjiti zaostatak na šest poena.

Portland je poslije odmora ubacio u brzinu više, te nakon tri odigrane dionice imao vodstvo od 14 poena. Posljednja dionica nije donijela mnogo zanimljivosti, pošto su domaćini odradili rutinski posao i na taj način došli do pobjede.

Bh. centar je bio blizu double-double učinka sa 11 poena i devet skokova, ovome je dodao tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Najefikansiji pojedinac u redovima Portlanda je bio CJ McCollum koji je ubacio 20 poena. Za Atlantu je najbolji igrač bio Dennis Schroder koji je ubacio 14 poena.

Izvor: SportSport.ba