Sloboda poražena od Građanskog!

Košarkaši Građanskog savladali su Slobodu sa 78:71 u 15. kolu Lige 10 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Građanski, koji se nalazi na dnu, priredio je malo iznenađenje i Slobodi priredio šesti poraz. Tuzlaci su prvu četvrtinu dobili sa 24:21, a na poluvremenu je domaći sastav vodio 40:38.

U trećem periodu, koji je i odlučio pobjednika, Sloboda je ubacila samo sedam poena (18:7), pa gostima iz Tuzle nije puno pomoglo ni to što su dobili zadnju četvrtinu sa šest razlike (26:20).

Marković je sa 20 poena i osam skokova presudio Slobodi, dok je Vuković ubacio 15 poena, koliko je ubacio i Negovanović. Najefikasniji kod gostiju bio je Brown sa 18 poean, Dumić je doda o12, a Hasandić, i Hrnčić po 10.

Građanski - Sloboda 78:71

Građanski: Vlačić, Vuković 15, Milošević 6, Marković 20, Perić, Svitlica 6, Milešić 2, Marojević 11, Vasilić 1, Negovanović 15, Simić 2.

Sloboda: Pilavdžić 6, Hasandić 10, Hrnčić 10, Rikalo 9, Brown 18, Latifagić 6, Dumić 12, Dedajić, Čerkezović, Muratović, Petrov, Omerović.