Španci nemilosrdni i protiv Srbije!

Španija je sa pet pobjeda okončala grupnu fazu Svjetskog prvenstva kojem je domaćin.

Španija je u petom kolu savladala Srbiju rezultatom 89:73. Srbija će u nedjelju za četvrtfinale igrati protiv Srbije, dok je Španiji protivnik Senegal.

Španci su od starta zaigrali motivisano iako im pobjeda nije bila ni bitna. Već u prvoj dionici imali su domaći dvocifrenu prednost. Na poluvremenu je Španija vodila sa 19 razlike (54:35).

I u preostale dvije četvrtine Španci su održavali visoku prednost, koja je znala i iznositi 25 poena razlike, da bi konačan rezultat glasio 89:73.

Pau Gasol je sa 20 poena predvodio Špance, Navarro je dodao 15, Rubio je ubacio 12, Marc Gasol 11, Fernandez devet… Nemanja Bjelica je bio najefikasniji u momčadi koju je predvodio Aleksandar Đorđević, ubacivši 19 poena. Raduljica je ubacio 13, a Teodosić 10 poena.

Izvor: sportsport.ba/ekskluziva.ba