Španija preokretom do pobjede protiv Islanda!

Reprezentacije Španije i Islanda večeras su odmjerile snage u okviru 1. kola grupe B Svjetskog prvenstva u Francuskoj.

Pobjeda u ovoj prilično zanimljivoj utakmici pripala je Španiji, koja je nakon preokreta slavila sa 27:21.

Island je odlično otvorio meč i nakon prvih 30 minuta je iznenađujuće vodio sa 12:10. Činilo se tada da bi Islanđani mogli napraviti senzaciju u svojoj prvoj utakmici na prvenstvu, ali je Španija u nastavku zaigrala mnogo bolje i na kraju došla do svojih prvih bodova u grupi B.

Najefikasniji u redovima pobjedničkog tima bili su Joan Canellas i David Balaguer sa po četiri pogotka, dok je u Islandu prednjačio Gudjon Valur Sigurdsson sa pet pogodaka.

Nakon prvog kola u grupi B, Slovenija, Španija i Makedonija imaju po dva boda, dok su Tunis, Island i Angola bez osvojenog boda.