Srbija se jedina iz regije direktno plasirala na Svjetsko prvenstvo!

Nogometna reprezentacija Srbije je jedina iz regije koja se direktno plasirala na Svjetsko prvenstvo koje će se iduće godine održati u Rusiji nakon što je u Beogradu savladala Gruziju rezultatom 1:0.

Gruzija je u Beograd došla s namjerom da se nadigrava i u nekoliko navrata Stojković je morao intervenisati, dok s druge strane izabranici Slavoljuba Muslina nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti golmana gostiju Makardzea i nakon prvih 45 minuta publika na stadionu ``Rajko Mitić`` ih je nagradila žestokim zvižducima.

Ti zvižduci su očito dobro motivisali reprezentativce Srbije koji su od prve minute drugog poluvremena krenuli žestoko ka golu Gruzijaca, a u 54. minuti stopostotnu priliku imao je Mitrović, ali je njegov udarac glavom sa samo tri metra sjajno odbranio Makaridze.

Napadi Srbije su se isplatili u 74. minuti kada je pobjedu Srbiji donio rezervista Prijović nakon Mitrovićeve asistencije.

Irska je slavila u Velsu rezultatom 1:0, a pogodak koji je Irce odveo u baraž postigao je McClean u 57. minuti susreta.

Austrija je slavila u Moldaviji rezultatom 1:0 Schaubovim pogotkom iz 69. minute.