Strasbourg pregazio Rigu za polufinale kvalifikacija!

Košarkaši Strasbourga savladali su večeras ekipu Rige s uvjerljivih 82:53 u susretu četvrtfinala kvalifikacija za Euroligu.

Od samog početka francuski tim je dominirao. Krenuli su sa serijom od 9:0, a nakon prvih 10 minuta igre su imali tri poena prednosti, 22:19.

Ostatak prvog poluvremena je potpuno pripao Strasbourgu. Izabranici Vincenta Colleta su nemilosrdno punili koš latvijskog tima, a na poluvrijeme se otišlo sa 10 poena prednosti u korist Strasbourga (42:32).

Dominacija viceprvaka Francuske je nastavljena i u trećoj dionici. Prednost je rasla iz napada u napad, te se pobjednik riješio već nakon 30 minuta igre kada je Strasbourg imao 23 poena prednosti, 65:42.

Posljednjih 10 minuta igre nije donijelo mnogo uzbuđenja. Strasbourg je je lagano priveo meč kraju, te su otišli u polufinale kvalifikacija za Euroligu.

Antoine Diot i Ali Traore su predvodili Strasbourg sa po 15 poena, dok je kod Rige Gerald Robinson ubacio 14 poena.

Izvor: sportsport.ba/ekskluziva.ba