Švedska razbila Holandiju!

Košarkaška reprezentacija Švedske pobijedila je večeras u prijateljskom susretu Holandiju rezultatom 79:63.

Domaćin Holandija je igrala dobro u prvom poluvremenu. Nakon 20 minuta igre su imali sedam poena prednosti (40:33), ali je u nastavku Švedska dominirala.

Odlična igra u odbrani, sjajan skok i lagani poeni, krasili su igru Šveđana, koji su treći period dobili sa 28:11 i u posljednju dionicu su ušli sa 10 poena prednosti, (51:61).

Nije uspjela Holandija da se vrati u meč. Švedska je igrala zaista odlično i na kraju su samo dodatno povećali prednost na konačnih plus 16, 63:79.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Viktor Gaddefors sa 15 poena, dok su Tobias Borg i fantastični Markus Eriksson dodali po 14.

Podsjetimo, Švedska je protivnik našoj selekciji u pretkvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Izvor: Sportsport.ba