Teletović sa 26 poena i 15 skokova srušio prvake!

Mirza Teletović, kapiten bh. reprezentacije, vodio je sinoć Brooklyn Netse do pobjede nad aktuelnim prvacima.

Brooklyn je pred svojim navijačima iznenadio San Antonio Spurse, te je slavio sa 95:93 nakon produžetka.

Bila je ovo definitivno noć Teletovića, koji je daleko najzaslužniji za trijumf svoje ekipe. Spursi su bili ravnopravan ili bolji rival u prvom dijelu. Nakon prve dionice rezultat je glasio 19:19, a na poluvremenu je bilo 42:40 za goste.

Početkom treće četvrtine se Netsi odvajaju. Odlaze na plus 15 (62:47), a do zadnje dionice imali su 10 poena prednosti (68:58). Dominirali su u zadnjoj dionici, no iskusni Spursi uspijevaju da se vrate. U zadnjem napadu Danny Green postiže trojku za 88:88 i produžetak, u kojem je uspješniji ipak bio Brooklyn.

Teletović je igrao 43 minute, zabilježio je double-double sa čak 26 poena i 15 skokova uz dvije asistencije. Mirza je gađao 9/13 iz igre, odnosno 5/7 za tri. Osim njega, u Netsima je Williams ubacio 17, Brook Lopez 16, a Bojan Bogdanović 14 poena.

Green je sa 20 bio najefikasniji kod gostiju, dok je Manu Ginobili ubacio 15, a Tim Duncan je imao double-double učinak sa 14 poena i čak 17 skokova.

Izvor: Sportsport.ba