Težak poraz Bosne u Skenderiji od Groningena!

Košarkaši Bosne Royal danas su u Skenderiji doživjeli težak poraz od Groningena (72:43) u drugom kolu FIBA Kupa Evrope.

Bosna je pred domaćim navijačima odigrala jednu od najgorih utakmica u ovoj sezoni i na kraju je poražena sa 29 poena razlike. Groningen je odlično otvorio meč i nakon prve četvrtine već su imali prednost od 16 poena, a nevjerovatno da je Bosna uspjela za deset minuta ubaciti samo četiri poena (4:20).

Domaći tim je zaigrao nešto bolje u drugoj četvrtini, ali već tada je bilo jasno da je prva dionica donijela prevagu u ovom meču. Nakon prvog dijela gosti su imali sigurnih 17 poena prednosti jer se na pauzu otišlo kod rezultata 39:22. Drugo poluvrijeme bilo je samo rutina i pitanje s kojom razlikom će gosti završiti meč.

Groningen nije želio ništa da rizikuje i do posljednje sekunde košarkaši ove ekipe igrali su veoma ozbiljno, te su na kraju sasvim zasluženo slavili sa 72:43. Najefikasniji kod gostiju bio je Bruinsma sa 15 poena, dok je jedan manje dodao Dourisseau. U Bosni su se istakli Walker i Alikadić sa po devet poena.

Izvor: Sportsport.ba