Tok utakmice / Vječiti derbi: Sarajevo - Željezničar 1:0!

U devetom kolu Lige za prvaka BiH na stadionu ``Asim Ferhatović Hase`` sastali su se Sarajevo i Željezničar, a slavila je domaća ekipa rezultatom 1:0. Ovo je bio 111. ligaški derbi sarajevskih rivala, a tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.

- kraj utakmice!

90+4` - Kakva prilika za Plave! Zakarić je ubacio sa lijeve strane, Pavlović je ponovo pogrešno procijenio let lopte, a Lendrić iz peterca promašuje prazan gol!

90+3` - Zrinjski vodi u Bijeljini sa 2:1. Kajkut je pogodio iz penala! Sada su Plemići lideri Lige za prvaka!

90` - Igrat će se još 4 minute. Tako je odlučio Peljto.

90` - Radovac mijenja Duljevića.

88` - Novi korner za Želju.

87` - Siniša Stevanović je dobio žuti karton zbog oštrog starta nad Duljevićem.

86` - Kerla je požutio zbog faula nad Kadušićem na sredini terena.

85` - Stevanović ubacuje sa desne strane, Novaković odbija loptu u korner.

83` - Anđušić je prošao sedam igrača Plavih i asitirao Duljeviću koji se spetljao i velika prilika za Sarajevo je propala.

81` - Ušli smo u posljednjih deset minuta susreta.

78` - Trenutna tabela izgleda ovako:

1. Željezničar 60

2. Zrinjski 59

3. Sarajevo 59

77` - Kjosevski fantastično brani Ahmetovićev šut sa lijeve strane!

77` - Zrinjski je izjednačio u Bijeljini.

76` - Hebibović se još jednom obrukao. Sa samo sedam metara neometan je šutirao pored gola.

75` - 15 minuta do kraja meča. Željo ima veći posjed lopte, ali se Sarajevo odlično brani.

73` - Anđušić mijenja povrijeđenog Hodžića.

69` - Sarajevo u totalnoj defanzivi. Novi korner za Plave.

67` - I Janjoš pravi prvu izmjenu. Ahmetović mijenja povrijeđenog Amera Bekića.

66` - Zakarić i Blagojević ulaze u igru. Izlaze Bekrić i Stanić. Petrović je na taj način izvršio sve izmjene.

65` - Zeba je ubacio sa desne strane iz slobodnog udarca, Pavlović bez problema hvata loptu.

64` - Žuti karton za Almira Bekića zbog prigovora. Ovo je tek prvi žuti karton na utakmici.

61` - Zeba je ubacio iz slobodnog udarca, Pavlović je zaplivao u prazno, ali srećom po njega lopta je otišla u gol-aut.

60` - Sat vremena igre na Koševu. Sarajevo i dalje vodi sa 1:0.

55` - Plavi napadaju. Pogodak, odnosno bod, bi Želji značio i osvajanje titule prvaka BiH.

50` - Radnik sa igračem više vodi protiv Zrinjskog rezultatom 1:0. Trenutna tabela izgleda ovako:

2. Sarajevo 59

3. Zrinjski 58

48` - Treći korner za Sarajevo. Ništa od opasnosti pred golom Plavih.

46` - Počelo je drugo poluvrijeme. U svlačionici je ostao Crnov, a u napadu Želje igrat će Nikolić.

- poluvrijeme. Sarajevo vodi rezultatom 1:0 pogotkom Amera Bekića iz penala u 21. minuti.

45` - Kraj poluvremena. Bez sudijske nadoknade.

44` - Hodžić šutira sa 25 metara daleko pored gola.

43` - Sarić iz slobodnjaka šutira preko gola.

42` - Sarajevo je dobilo faul na ivici kaznenog prostora Želje.

40` - Pet minuta do kraja poluvremena.

37` - Faul za Želju na ivici kaznenog prostora sa desne strane.

35` - Najveća prilika za Želju. Stanić je dugom loptom pronašao Kerli koji spušta loptu za Lendrića, ali je Pavlović sjajno intervenisao u situaciji jedan na jedan.

34`- Prvi korner za Želju. U kornerima je sad 1:1.

29` - Kakva prilika za Sarajevo! Nakon kontranapada Hebibović je izašao sam na Kjosevskog, predriblao ga, ali je promašio prazan gol. Ovo je gori promašaj i od onog Crnkićevog iz Širokog Brijega.

29` - Zeba je sjajno ubacio, nakon gužve u kaznenom prostoru Pavlović nekako uspijeva odbraniti šut.

28` - Kovačević je faulirao Stevanovića kod desne aut linije. Dobra prilika za centaršut iz slobodnog udarca.

27` - Željezničar pokušava doći do izjednačujućeg pogotka, ali ne uspijeva stvoriti zrelu priliku.

21` - GOOL!!! Amer Bekić je pogodio iz jedanaesterca iako je Kjosevski pročitao njegovu namjeru.

21` - Penal za Sarajevo! Kadušić je ubacio sa desne strane, lopta je pogodila u ruku Kerlu i Peljto je pokazao na bijelu tačku.

20` - Mirniji period utakmice. Lopta je najviše na sredini terena.

14` - Horde zla su prvih 14 minuta utakmice sjedile na sjevernoj tribini i nisu navijale u znak sjećanja na Ismira Pintola. Po ulasku u 15. minuti na sjeveru je zapaljeno 14 baklji uz skandiranje Pintolovog imena.

13` - Sarić šutira iz slobodnog udarca veoma loše.

12` - Novaković je izborio prvi korner za Sarajevo.

10` - Željo bolji u prvih deset minuta susreta.

8` - Duljević iz daljine šutira, ali visoko preko gola.

5` - Željezničar dominira na terenu.

2` - Zeba šutira, ali pravo u Pavlovića.

1` - Susret je počeo.

16:58 - Prvi sa centra krenut će nogometaši Željezničara.

16:56 - Igrači obje ekipe izlaze na teren.

16:51 - Desetak minuta prije početka susreta koševski stadion izgleda tužno. Tek oko 5.000 gledalaca je na tribinama.

16:45 - Željezničar je lider Lige za prvaka sa 60 bodova, dok je Sarajevo na trećem mjestu sa 56 bodova. U slučaju trijumfa Željezničara i kiksa Zrinjskog u Bijeljini Plavi bi se okitili titulom prvaka BiH. Sarajevo također ima teoretsku šansu za titulu, a za to su im potrebne pobjede u oba preostala kola uz poraze Želje i drugoplasiranog Zrinjskog,

16:42 - Pravdu na susretu dijelit će Sarajlija Irfan Peljto. Njegovi pomoćnici će biti iz Mostara, Davor Beljo i Amer Macić. Dodatne sudije iza golova su Adis Mulahasanović (Sarajevo) i Emir Spahalić (Mostar). Admir Šehović iz Sarajeva će biti četvrti sudija.

16:40 - Za razliku od prošlih derbija, Horde zla nisu organizovano došle u korteu, dok su Manijaci, njih 1.725, uz pratnju policije stigli na Koševo.

16:39 - Sarajevo u vječitom derbiju na Koševu ne zna za pogodak od sezone 2012/2013 kada je Nuhanović bio strijelac za pobjedu rezultatom 1:0.

16:38 - U posljednjih 11 susreta na našem najvećem stadionu čak osam sussreta je završeno bez pogodaka, a na posljednjih pet susreta pao je samo jedan pogodak kada su Plavi slavili pogotkom Stevanovića.

16:37 - Što se tiče susreta na Koševu, na 654 odigranih utakmica Sarajevo je slavilo 24 puta, Željezničar 15, dok je 26 susreta završeno bez pobjednika.

16:35 - Ovo će biti 111. vječiti derbi u prvenstvu i 131. ukupno. Željezničar je do sada slavio 40 puta, 39 puta slavilo je Sarajevo, dok je 51 susret završen bez pobjednika. U prvenstvu skor je 32-31 u pobjedama za Plave, dok je 47 susreta završeno bez pobjednika.

16:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice devetog kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Željezničara. Susret se igra na stadionu ``Asim Ferhatović Hase``, a počinje u 17 sati.

Izvor: Klix.ba/ekskluziva.ba