Turci slave: Dobili Hrvatsku i ostali u igri za SP!

U derbiju grupe I Hrvatska je gostovala u Eskisehiru kod Turske, a meč je završen pobjedom domaćina (1:0).

tosun gol by goloviliga

Nakon teške pobjede nad Kosovom, Hrvate je čekalo teško gostovanje Turskoj. Već u petoj minuti Kovačić je imao šansu, ali je Volkan odbranio njegov udarac, a u devetoj minuti Kalinić prebacuje glavom loptu, a Yilmaz rukom loptu skreće u stativu. Ubrzo nakon toga Tosun je imao dobru priliku pred hrvatskim golom, neprecizan.

Bilo je šansi i u nastavku. U 56. minuti Sahin centrira s lijeve strane, Yilmaz glavom iz dobre pozicije puca pored gola, a minutu kasnije na drugoj strani Perišić promašuje stopostotnu šansu.

Mogla je Turska do 69. minute, ali je Badelj fenomenalno izblokirao topovski udarac Calhanogloua. Šok za Hrvatsku u 75. minuti, Cenk Tosun je zakucao loptu u mrežu Subašića za veliku radost Turaka.

U istoj gurpi Island je pogocima Sigurdssona savladao Ukrajinu s 2:0, dok je Finska s 1:0 slavila na Kosovu.

Poslije osam kola kvalifikacija, Hrvatska ostaje vodeća sa 16 bodova, ali Island ima isto bodova, dok Turska i Ukrajina imaju dva boda manje.

Izvor: Sportsport.ba