Turska bolja od Francuske, Srbija deklasirala Angolu!

Duel Turske i Francuske bio je najzanljiviji prvog dana Svjetskog prvenstva za košarkašice. Domaća reprezentacija je u Ankari uspjela na kraju savladati Fracusku 50:48 nakon velikog preokreta.

U drugoj četvrtini domaće igračice uspjeli su postići svega tri poena, pa je Francuska na poluvremenu imala deset poena prednosti 27:17. Ipak u nastavku utakmice situacija se počela mijenjati, pa je Turska treću četvrtinu dobila 11 razlike za izjednačenje 37:37.

U posljednjih deset minuta imali smo rezultatsku klackalicu, koju je zaključila Alben presudnim poenima za pobjedu 50:48, 47 sekundi prije kraja. Francuskinje su imale dva napada, Gomis je promašila tricu, Dumers za dva.

Kod Turske selekcije Sunders je ubacila 13 poena uz sedam skokova, pet skokova i 12 poena je dodala Alben, deset je postigla Yilmaz. kod Francuske je jedina bila dvocifrena Gruda sa 11 poena.

Amerikanke su za zagrijavnje sredile Kineskinje 87:56, Moore i Griner su zajedno ubacile 30 poena (15+15). U istoj grupi Srbija je razbila Angolu 102:42. U grupi C do startnih pobjeda su stigle Australija i Bjelorusija, protiv Kube odnosno Južne Koreje.