U pobjedi Denvera nad Minnesotom Nurkić ubacio 18 poena!

Jusuf Nurkić, bh. košarkaški reprezentativac odigrao je još jedan odličan meč za Denver Nuggetse.

Jusuf Nurkic 18 Poena protiv Minessote by nba-poeni

Nuggetsi su na teškom gostovanju kod Minnesote stigli do druge pobjede. Trijumfovali su rezultatom 102:99, iako je sve drugačije izgledalo u prvoj četvrtini.

Timberwolvesi su u prvoj dionici ubacili čak 37 poena i imali su plus 12 (37:25), a u tome ih je predvodio Karl Anthony Towns. Denver je ipak uspio da se brzo vrati te je na poluvremenu smanjen zaostatak na svega šest poena (61:55).

Treći period donosi veliki preokret gostiju, koji su slavili sa 33:14, pa su imali 14 poena prednosti (88:75) do ulaska u zadnju dionicu.

Pokušavao je domaćin da se oporavi, vrati u meč, ali nije uspio. Gađali su domaći trojku za produžetak, ali Bjelica je promašio.

Nurkić je ubacio 18 poena uz pet skokova, dvije ukradene lopte i dvije blokade, te jednu asistenciju. Gallinari i Chandler su ubacili po 19 poena, a Mudiay 12 poena.

Kod Timberwolvesa Towns je meč završio s 32 poena i 14 skokova, Wiggins je dodao 25, LaVine 14 poena.

Izvor: avaz.ba/ekskluziva.ba