U18 Eurobasket: Latvija savladala Izrael, u nedjelju odluka o četvrtfinalistima!

U drugom kolu grupe C na U18 Eurobasketu u Turskoj Latvija je savladala Izrael rezultatom 71:70, te će odluka o četvrtfinalistima pasti sutra.

U prvoj četvrtini vođena je ravnopravna borba, te je nakon prvih 10 minuta na semaforu stajao rezultat 13:13. Na poluvremenu je Latvija vodila sa 31:26 i činilo se kako će baltička selekcija s lakoćom slaviti.

Ipak, Izraelci su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje, te su u posljednjih 15 sekundi ušli sa prednošću od dva poena (70:68). Ipak, Kurucs je sekundu prije kraja pogodio trojku za pobjedu Latvije.

Izrael se ovim porazom oprostio od borbe za četvrtfinale, dok BiH, Litvanija i Latvija ostaju u utrci za prva dva mjesta.