Ubjedljiva pobjeda FK Sarajevo: NK Travnik primio četiri gola! (GALERIJA)

Fudbaleri Sarajeva zabilježili su ubjedljivu pobjedu u prvoj utakmici 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine. Izabranici Mehe Kodre savladali su Travnik, rezultatom 4:0, a trostruki strijelac bio je Ševko Okić. Bordo klub već u šestoj minut dolazi do vodstva. Stojčev sjajno centrira, a Barić glavom pogađa za vodstvo aktuelnog osvajača Kupa Bosne i Hercegovine.

Pet minuta kasnije, dolazi do nove velike šanse za Sarajevo, ali nakon povratne lopte Radovca, Duljević ne reaguje najbolje.

U 22. minuti, opasna akcija gostiju, ali, danas odlični, Plakalo stiže do lopte prije Jusufbašića. U 25. minuti, Duljević šutira preko gola gostiju. Nakon tačno pola sata igre, Sarajevo je udvostručilo prednost. Stojčev je započeo sjajnu akciju, koju je, preko Duljevića, realizovao Ševko Okić.

U 38. minuti, Nurković odlično brani šut Tatomirovića glavnom, a u 42. minuti, Duljević nije stigao jednu dobru loptu Velkoskog.

Drugo poluvrijeme bolje otvara bordo klub. Stojčev i Okić su bili u prilici, ali nema rezultatske promjene. U 67. minuti, Radovac upošljava Okića, koji izlazi pred Nurkovića i pogađa po drugi put mrežu gostiju.

Mogao se i Purić upisati u strijelce u 75. minuti, ali njegov udarac blokira Ribić. I, kada su svi očekivali kraj utakmice, Handžić proigrava Okića, koji svojim trećim pogotkom potvrđuje svoj fantastični nastup, te postavlja konačan rezultat utakmice.

FK Sarajevo 4:0 NK Travnik

Strijelci: Mario Barić 5`, Ševko Okić 30`, 67`, 90`

Olimpijski stadion ``Asim Ferhatović-Hase``, gledalaca 2000, sudija: Goran Paradžik, žuti kartoni: Barić (Sarajevo), Dudić (Travnik)

FK Sarajevo: Plakalo, Protić (od 79. Protić), Barić, Stojčev (od 68. Handžić), Okić, Velkoski, Tatomirović, Duljević (od 60. Purić), Dupovac, Cimirot, Radovac

NK Travnik: Nurković, Terzić, Kovač (od 46. Ribić), Čurić, Dudić, Varupa, Helvida, Musić (od 63. Smajić), Jusufbašić, Sadiković, Guerra (od 46. Mahović)