Velež u Mostaru bolji od Širokog Brijega!

Fudbaleri Veleža danas su na domaćem terenu savladali Široki Brijeg sa 2:1 u prijateljskoj utakmici.

Velež je danas odigrao posljednju pripremnu utakmicu pred početak nove sezone Prve lige FBiH koja se igra ovog vikenda. Rođeni su danas u generalci na domaćem terenu savladali Široki sa 2:1.

Široki Brijeg je današnji meč igrao u rezervnom sastavu, odnosno Goran Sablić je šansu odlučio dati igračima koji nemaju previše prostora za igru. Gosti su sjajno otvorili meč jer su već u prvoj minuti poveli protiv Veleža kada je pogodio Jurić.

Međutim, fudbaleri Veleža su u nastavku zaigrali mnogo bolje i do izjednačenja su stigli u 18. minuti utakmice kada je sjajan gol za 1:1 postigao Klarić. U samom finišu prvog dijela domaći su stigli do preokreta autogolom Nikića i ispostavilo se da je to konačan rezultat ove utakmice.

U drugom poluvremenu gledali smo većinom igru na sredini terena. Obje ekipe imali su nekoliko solidnih šansi da postignu još neki gol, no rezultat se nije mijenjao, te je Velež na kraju slavio sa 2:1.