Visoka pobjeda „U-21“ reprezentacije BiH!

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Trening centru NS/FS BiH u Zenici Lihtenštajn sa 6:0 u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Prvi put sa klupe, „U-21“ tim je predvodio novi selektor Vinko Marinović.

Bh tim je do prednosti došao u 10` minuti. Anđušić je odlično prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu za Hadžiahmetovića koji jakim i preciznim udarcem sa oko 20 metara šalje loptu pod prečku za 1:0.

Prednost je udvostručena samo tri minute poslije. Kuzmanović je zaustavljen prekršajem u protivničkom kaznenom prostoru i dosuđen je penal za BiH. Siguran sa bijele tačke bio je Amer Gojak.

Već u 20` naša „U-21“ selekcija je imala tri gola prednosti. Korner je izveo Gojak, a najviši u skoku Aganspahić šalje loptu iza leđa Majera.

Imala je reprezentacija BiH još nekoliko prilika u prvom poluvremenu, ali se na odmor otišlo sa tri gola prednosti.

I u drugom poluvremenu bh tim je imao inicijativu koju je krunisao sa tri gola. Kuzmanović je u 82` pogodio za 4:0, a peti gol je postigao Beganović minutu poslije.

Konačan rezultat svojim drugim golom postavlja Mićo Kuzmanović u 90`.

Naša mlada reprezentacija kvalifikacije nastavlja 13. juna gostujućom utakmicom protiv Švajcarske.

Bosna i Hercegovina-Lihtenštajn 6:0 (3:0)

Tekst: Nfsbih