Visoka pobjeda košarkašica Čelika u derbiju!

U odgođenoj utakmici iz 8. kola BiH košarkaške lige za sezonu 2016/2017, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Jedinstvo BHT iz Tuzle. Zasluženu i ubjedljivu pobjedu pred svojom publikom ostvarila je domaća ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Jedinstvo BHT 100:67  (25:19), (19:16), (27:14), (29:18);

Sastavi ekipa, postignuti poeni:

Čelik: Eni Nizamić 5, Nedžla Kovačević 23, Zerina Čičak, Amila Isaković, Amna Kahrić 2, Aldijana Iriškić 25, Anida Ćorović 17,  Sara Heljić 19, Amina Ćehajić, Andrijana Reljić 9 p. + 12 skokova, Merjema Bučuk, Lamija Škaljo;  (ŠSŠ Slobodan Kecman, pomoćnik Eldar Durmić);

Jedinstvo BHT:  Hadžiefendić 5, Ruščuklić 2, M.Brčaninović 48, N. Glotić 12, Murselović, Softić, Gazibegović, Kikanović, Jusupović, Nurkić. (Trener Mara Brčaninović);

Najefikasnije kod Čelika: Aldijana Iriškić 25, Nedžla Kovačević 23, Sara Heljić 19 p. + 14 skokova, Anida Ćorović 17 poena;

Prvi strijelci kod Jedinstva BHT bile su: Melisa Brčaninović 48 p. + 11 skokova, N.Glotić 12 poena;

Zaslužena i ubjedljiva pobjeda košarkašica Čelika nad Tuzlankama, koju je predvodila sjajna Melisa Brčaninović i koja je postigla čak 48 poena uz 11 skokova, što nije bilo dovoljno da se ugrozi pobjeda razigrane ekipe Čelika.

Gošće su imale vođstvo u prve dvije minute igre do rezultata 7:8 i nakon toga vođstvo je bilo na strani domaćih košarkašica. Prva dionica završava sa 25:19.

Na početku druge dionice Čelik pravi seriju od 10:0 i rezultat je 35:19. Vođstvo domaćih sredinom druge dionice iznosi i do + 19 poena (42:23). U zadnjim minutama ove dionice Tuzlanke prave seriju od 0:10 i na odmor se odlazi pri vođstvu domaćih od 44:35.

U prvim minutama treće dionice domaće ponovo povećavaju prednost, a serija u ovom periodu iznosi 15:6 i rezultat je 61:41. Bilo je i + 25 poena na dvije minute prije kraja treće dionice (68:43). Na kraju treće dionice je 71:49. U zadnjoj dionici domaće košarkašice su povećavale razliku za konačnih + 33 poena (100:67).

U izjavama na kraju utakmice treneri Brčaninović i Kecman ističu zasluženu pobjedu Čelika, a selektorica Brčaninović je zadovoljna Čelikovim mladim igračicama (Nedžla Kovačević, Sara Heljić, Andrijana Reljić).

Ističemo dvije igračice sa double-double učinkom, kod Čelika Sara Heljić sa 19 poena i 14 skokova, te kod Jedinstva BHT, fenomenalna Melisa Brčaninović sa 48 poena i 11 skokova.

Tekst: Zenicablog