Vujović eliminirao svoju domovinu: Idemo iz utakmice u utakmicu!

Nakon poraza od Bjelorusije i Njemačke, prvu i najvažniju pobjedu ostvarili su rukometaši Slovenije na Evropskom prvenstvu. Momčad Veselina Vujovića lako je savladala Crnu Goru s 28:19 u zagrebačkoj Areni i time se plasirala u sljedeću fazu takmičenja.

``Nismo mogli očekivati da za 30 minuta pobijedimo reprezentaciju koja isto želi u drugi krug. Bili smo emotivno istrošeni nakon Njemačke, trebalo nam je da uđemo u ritam i imali smo malo problema u odbrani``, rekao je Vujović nakon pobjede protiv svoje domovine pa nastavio...

``U drugom poluvremenu smo napravili bolji blok, odigrali čvršće. Naravno, bilo je nekih tehničkih grešaka u napadu i to od iskusnih igrača, ali dobro. Hvala našoj publici i čestitam Crnogorcima``.

Slovenija će u sljedeću fazu prenijeti jedan bod...

``Idemo iz utakmice u utakmicu. Bit ćemo mirni i nadam se da ćemo ispraviti propuste i nas i drugih koji su se dogodili u prvoj rundi, ali imamo još puno do polufinala``, zaključio je selektor Slovenije.

Izvor: Sport.ba