Zmajevi ‘petardom’ ispratili Gibraltar!

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Gibraltar sa 5:0 na Bilinom polju u kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Rusiji 2018. godine.

Strijelac oba gola u prvom dijelu bio je Vedad Ibišević, prvo u 4., a zatim i u 43. minuti susreta.

U nastavku utakmice prvi pogodak je postigao Avdija Vršajević u 54. minuti na asistenciju Pavlovića, a samo četiri minute kasnije Vršajević je i asistirao Edinu Višći za 4:0. Peti pogodak je postigao Bičakčić u sudijskoj nadoknadi, u 93. minuti na asistenciju Vedada Ibiševića.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Izabranici Mehmeda Baždarevića bili su, kako se očekivalo, dominantna strana. Za veće vodstvo dobre prilike su imali Armin Hodžić, Miralem Pjanić, te Edin Višća.

Ovo je bila osma utakmica u nizu u kojoj naša reprezentacija nije izgubila na Bilinom polju.

Bosna i Hercegovina ovom pobjedom sada ima 10 bodova i trenutno se nalazi na drugom mjestu sa Grčkom.

Zmajevi su otputovali u Albaniju gdje ih za dva dana očekuje prijateljski susret sa ovom reprezentacijom, a sljedeću kvalifikacionu utakmicu igramo 9. juna protiv Grčke na Bilinom polju.

Tekst: Radio zenit