Meč trajao 6,5 sati

Anderson savladao Isnera u teniskom maratonu i plasirao se u finale Wimbledona

Kevin Anderson se plasirao u finale Wimbledona današnjom pobjedom nad Johnom Isnerom rezultatom 3:2 u setovima nakon više od šest i po sati igre.

Meč je protekao poprilično očekivano, a samo jedan set je završen u okviru deset gemova.

Anderson je prvi set riješio u svoju korist rezultatom 7:6(6), a potom Isner uzvraća sa 7:6(5). Amerikanac je osvojio i treći set nakon tie-breaka sa 7:6(9), a zatim je Anderson osvojio četvrti set rezultatom 6:4 i odveo meč u peti set.

U petom setu rezultat je glasio 26:24 za Andersona, te se on plasirao u finale gdje će igrati protiv boljeg iz duela Rafael Nadal - Novak Đoković.

Ovo je bio treći najduži meč u historiji tenisa sa 6 sati i 36 minuta igre.

Jedino su mečevi Leonardo Mayer - Joao Souza (6 sati i 43 minute) i John Isner - Nicolas Mahut (11 sati i 5 minuta) trajali duže.