ČEMPIONŠIP

Anel Ahmedhodžić golom ovjerio Šefildov ulazak u Premijer ligu

Oštrice će slaviti do dugo u noć povratak u najelitnije takmičenje Engleske

Šefild junajted našeg Anela Ahmedhodžića je slavio na svom terenu protiv Vest Bromvič Albiona rezultatom 2:0.

Ova pobjeda je itekako bila važna za Oštrice, pošto su sa njom osigurali ulazak u englesku Premijer ligu.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, ali su u 58. minuti poveli golom Sandera Bergea, nakon što je Endiaje (Ndiaye) zaobišao protivničkog golmana i dodao do norveškog fudbalera.

U 76. minuti se upisao i naš Anel Ahmedhodžić, koji je svojim golom ovjerio ulazak Šefilda u Premijer ligu. Jedan od njegovih saigrača je uputio udarac, lopta je išla pored gola, ali se Anel našao na pravom mjestu i skrenuo tu loptu na odličan način u mrežu.

Šefild je ovom pobjedom došao na prednost od 7 bodova ispred trećeplasiranog Lutona, a do kraja engleskog Čempionšipa je ostalo samo dva kola.

Anel će sigurno igrati Premijer ligu naredne sezone, samo se ostaje da vidimo da li će igrati za Oštrice ili će preći u neku još bolju ekipu, a mnogo ih je zainteresovano za njega.