Borba trajala tri i po sata

Antologijski meč u Rimu: Tsitsipas vodio, Đoković se vratio i stigao do nevjerovatnog trijumfa

Antologijski teniski meč na Mastersu u Rimu. Jedan od onih mečeva koji će se prepričavati decenijama.

U glavnoj ulozi bili su Novak Đoković i Stefanos Tsitsipas, igrali su meč četvrtine finala Mastersa u italijanskoj prijestolnici. Konačan rezultat je glasio 2:1 za Đokovića nakon tri i po sata tenisa.

Prvi set je donio veliku borbu, a Tsitsipas je iskoristio svoju priliku i odličnu igru krunisao osvajanjem prvog seta sa 4:6.

U drugom setu Grk je igrao jako dobro, imao je prednost brejka i činilo se da je to kraj za Novaka Đokovića, ali onda se najbolji teniser svijeta još jednom vraća na spektakularan način. Preokreće set koji je trajao 65 minuta i dobija sa 7:5 za poravnanje u setovima na 1:1.

U trećem setu nova drama.

Opet je Tsitsipas odlično otvorio set. Nole se držao. Grk je uspio doći do još jedne prednosti i servisa za meč, ali pogađate šta se onda desilo. Nole se ponovo vraća i sa 5:4 i Tsitsipasovog servisa vraća meč u egal na 5:5 i ulazi se u dramatičan finiš.

U finišu na trećeg seta na sceni nevjerovatni Novak Đoković koji uzima brejk i osvaja set sa 7:5 za konačnih 2:1.

Ovo je zasigurno bio jedan od najboljih mečeva ne samo u historiji Masters turnira, nego i tenisa generalno.