Auger-Aliassime igrao meč karijere

Atomski tenis u Melbourneu: Medvedev izborio polufinale Australian Opena nakon nevjerovatnog meča

U četvrtini finala Australian Opena fenomenalan meč odigrali su Felix Auger-Aliassime i Daniil Medvedev.

Nakon velike borbe i pet setova slavio je Medvedev sa 2:3, po setovima (7:6, 6:4, 6:7, 5:7, 4:6). Meč je trajao skoro pet sati.

Prvi set je ponudio spektakularan tenis, veliku borbu, a nakon tie-breaka slavio je Kanađanin sa 7:6. U tie breaku rezultat je bio 7:4.

U drugom setu Auger-Aliassime je pojačao ritam i dobio drugi set sa 6:4 i došao do velikih 2:0 u setovima, a onda na scenu stupa Medvedev.

Treći set donio je reprizu prvog seta. Dosta, borbe, lijepih poena i na kraju je odlučio tie-break u kojem je slavio Medvedev sa 2:7 za konačnih 6:7 u trećem setu koji je početkom tie breaka kratko prekinula kiša dok se krov na areni nije zatvorio.

U četvrtom setu nastavljen je atomski tenis s obje strane. Kanađanin je imao i meč loptu na servis Medvedeva, no Rus je to sve izvukao, slavio sa 5:7 i odveo meč u odlučujući peti set.

U petom setu kod rezultata 1:1 Medvedev pravi brejk, koji je zadržao do kraja seta za konačnih 4:6 i trijumf od 2:3, te plasman u polufinale Australian Opena.

U polufinalu Medvedev će igrati protiv Tsitsipasa, dok drugi polufinalni par čine Nadal i Berrettini.