Košarkaški turnir u Tokiju

Australija i Italija u četvrtfinalu Olimpijskih igara

Košarkaške reprezentacije Australije i Italije ostvarile su plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara u Tokiju.

Australci su danas pobijedili Njemačku rezultatom 89:76 i sa omjerom od 3-0 prolaze među osam najboljih selekcija na turniru.

Nakon rezultatske klackalice u prvom poluvremenu nakon kojeg je Australija imala plus četiri (44:40), drugo poluvrijeme potpuno pripada ovoj selekciji koja je na kraju slavila sigurnu pobjedu

Patty Mills je predvodio Australiju sa 24 poena u ovom meču, Jock Landale je dodao 18, dok je kod Njemačke najefikasniji bio Obst sa 17 poena.

Italija je savladala Nigeriju 80:71 i kao drugoplasirana iz grupe B odlazi u četvrtfinale.

Italijani su do trijumfa došli zahvaljujući fantastičnoj igri u posljednjoj dionici. Omogućili su Nigeriji samo osam poena (24:8) i došli su do trijumfa.

Nicolo Melli sa 15 i Nico Mannion sa 14 poena su predvodili Italiju, dok je kod Nigerije Metu ubacio 22, a Nwora je dodao 20.

U grupi A Francuska je savladala Iran rezultatom 79:62 i sa omjerom od 3-0 prolaze u narednu fazu.

Francuze je do trijumfa vodio Thomas Heurtel sa 16 poena, dok je Hamed Haddadi na drugoj strani ubacio 18.

Drugi putnik dalje iz ove grupe bit će poznat nakon utakmice Češke i SAD-a, a treba istaći da će u četvrtfinale otići i dvije najbolje trećeplasirane selekcije.