Begović konačno na golu, Chelsea razbio Peterborough!

Fudbaleri Chelseaja plasirali su se u četvrto kolo FA Kupa. Plavci su večeras na Stamford Bridgeu u 3. kolu pobijedili trećeligaša Peterborough s uvjerljivih 4:1.

-+--+ by enteritament

Odličan meč je odigrao Chelsea. Iako su igrali praktički u B sastavu na kraju su ipak bili prejaki za niželigaša.

Već nakon prvog poluvremena imali su dva gola prednosti. Pogađali su Pedro i Batshuayi za sigurnih 2:0.

Nastavak također donosi mnogo uzbuđenja. Willian je u 52. minuti povećao prednost na 3:0, da bi petnaest minuta kasnije John Terry dobio crveni karton. To su gosti iskoristili i Nichols u 70. minuti matira Asmira Begovića za smanjenje rezultata na 3:1.

Ipak, samo pet minuta potom Pedro svojim drugim golom postavlja konačan rezultat susreta od 4:1.

Asmir Begović je konačno dobio šansu na golu Chelseja, a imao je nekoliko dobrih intervencija. Nažalost, mrežu nije sačuvao netaknutom ni u ovom susretu. Ovo je bh. golmanu bio četvrti nastup ove sezone za tim iz Londona.

Pored Chelseaja dalje je prošao i Middlesbrough koji je s 3:0 pobijedio Sheffield Wednesday.