Madriđani slavili u Vigu

Benzema ostavio Real u igri za titulu

Real Madrid je danas u okviru 28. kola španske La Lige gostovao kod Celte te je slavio s 3:1.

Realu je pobjeda bila neophodna kako bi ostao u igri za titulu. Zahvaljujući Karimu Benzemu, uspjeli su da je ostvare na teškom gostovanju u Vigu.

Prvi od dva gola Francuz je postigao u 20. minuti nakon asistencije Kroosa, a u 30. minuti je kaznio veliku grešku domaće odbrane.

Pet minuta prije odlaska na odmor, Santi Mina smanjuje na 2:1, ali u nastavku domaćin ne uspijeva ozbiljno zaprijetiti Realu i doći do novog gola.

U posljednjim sekundama kontra Reala, Benzema je asistent, a Asensio postavlja konačnih 3:1.

Real se vodećem Atleticu primakao na tri boda, ali ima i utakmicu više. Kraljeve u narednom meču čeka duel s Eibarom kod kuće.