Zenica

Borac iz Tetova nadigrao protivnika Sporting! (Foto)

Počeo je drugi dio takmičarske sezone, 2022/2023.godina, u Kantonalnoj ligi Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) utakmicama 12.kola. U 12. kolu domaći su zabilježili jednu pobjedu, gosti tri pobjede, a dvije utakmice su završene neriješeno.

Evo rezultata i strijelaca u 12.kolu (prvo kolo proljetnog dijela sezone):

Zenica: Čelični grad – Fortuna 2:2 – (Aldin Šišić u 38′ i Irnis Kubat u 88′ za Čelični grad / Senaid Hercegovac u 61′ i Damir Oruč u 65.minuti za Fortunu);

Zenica: Sporting – Borac Tetovo 0:5 – (Aldin Hazić u 11′, Erman Selimović u 33′, Nasudin Smriko u 51′, Idriz Hamzić u 63′ i Gabrijel Popović u 74. minuti);

Usora: Proleter – Nemila 1:4 – (Anadin Ibrahimović u 59′ za Proleter / Anel Dedić u 43′, Emrah Skopljak u 53′ i Nudžeim Imamović u 54′ i 74′ za Nemilu);

Šije: Napredak – Novi Šeher 0:0

Visoko: Liješeva – Zmaj 1:0 – (Amel Hindija, autogol u 87′);

Tešanjka: Pobjeda – Vareš 0:2 – (Edvin Čamdžić u 7′ autogol i Belmin Šehić u 39′);

Nakon 12. kola na čelu tabele je NK Nemila sa 32 boda, drugi je Čelični grad sa 29, treća je Liješeva sa 27, četvrta Fortuna sa 22 i td.

Na začelju tabele je Sporting sa 3 i Proleter sa 6 bodova.

Novi Šeher: Novi Šeher – Vareš

Liga broji 12 klubova. Grad Zenica ima pet predstavnika u Kantonalnoj ligi, a to su: Fortuna, Sporting, Borac, Nemila i Steel City-Čelični grad. U Ligi su još i Pobjeda (Tešanjka), Proleter (Makljenovac), Novi Šeher, Napredak (Šije), Vareš, Liješeva (Visoko) i Zmaj (Buzić Mahala kod Visokog).

Nove ekipe u Kantonalnoj ligi su FK Liješeva iz Visokog i NK Zmaj iz Buzić Mahale kod Visokog, koji je „uskočio“ naknadno.