Bosanskohercegovačka sportska kraljica: Medalja za Lanu Pudar na Svjetskom prvenstvu

Talentovana bh. plivačica Lana Pudar danas je nastupila u finalu discipline 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu (25-metarski bazeni) u Abu Dhabiju.

Ona je bila sjajna, na kraju završivši na trećem mjestu, osvojivši prvu medalju za BiH na Svjetskom prvenstvu u plivanju!

Utrku je završila s vremenom 2:04.88. Ispred nje su bile Kineskinja Zhang Yufei sa 2:03.01, te drugoplasirana Amerikanka Charlotte Hook sa 2:04.35.

Podsjetimo, Lana je jutros izborila finale nakon sjajno otplivane kvalifikacijske utrke u disciplini 200 metara delfin.

U finale se plasirala s vremenom 2:06.07, što je bilo četvrto najbolje vrijeme u kvalifikacijama. Inače, ona je danas postala prva osoba koja je ispred bh. zastave nastupala u finalu plivačkog Svjetskog prvenstva.