Indiana jednostavno nije imala šanse protiv raspoložene ekipe Bostona

Boston pomeo Indianu: Celticsi postali prvi tim koji se plasirao u naredni krug doigravanja

Boston Celticsi su u četvrtoj utakmici savladali Indiana Pacerse sa 110:106 i tako sa ukupnim rezultatom 4:0 postali prvi tim koji je prošao prvi krug doigravanja.

Indiana je na svom parketu ugostila Boston u četvrtoj utakmici u nadi da dođe do prve pobjede u seriji, ali je Boston i ovaj put pokazao da je u ovom trenutku puno bolja ekipa.

Nakon prve četvrtine koja je otišla u korist Indiane 23:21, Boston je zaigrao nešto bolje u drugoj četvrtini i vodio je veći dio ovog perioda, ali je Indiana na poluvrijeme otišla sa prednošću 49:47.

U trećoj četvrtini Indiana je nastavila sa dobrom igrom, ali pred kraj četvrtine Boston pravi preokret te se u posljednju četvrtinu otišlo sa rezultatom 73:72 za goste.

Posljednju četvrtinu Boston je odigrao puno bolje od Indiane i na kraju ostvario pobjedu 110:106.

Najefikasniji u ekipi Bostona je bio Gordon Hayward sa 20 poena, a pratili su ga Jayson Tatum i Marcus Morris sa po 18 poena.

Kod Indiane Bojan Bogdanović je bio najefikasniji sa 22 poena, a Tyreke Evan je dodao 21 poen.