Ekipa Eddieja Howea je nakon dva vezana poraza danas ipak stigla do pobjede

Bournemouth na krilima Wilsona do pobjede protiv Evertona

Bournemouth je u 5. kolu Premier lige na svom terenu savladao Everton sa 3:1.

Gosti su bolje otvorili meč i u 19. minuti su mogli povesti, ali je Richarlison pogodio prečku, a samo četiri minute kasnije je uslijedila kazna.

Igrači domaćeg tima su izveli korner, a najbolje se u gužvi snašao Callum Wilson i pogodio za 1:0, a sudija je gol priznao tek nakon pregleda VAR snimke jer se sumnjalo na ofsajd.

Everton je pred kraj prvog poluvremena ipak stigao do izjednačenja kada je Richarlison u 44. minuti ubacio loptu u šesnaesterac Bournemoutha, a Calvert-Lewin je postigao gol za 1:1.

U nastavku su domaći ponovo stigli do vodstva kada je Fraser u 67. minuti pogodio za 2:1, a pet minuta kasnije Wilson je postigao svoj drugi gol i povisio na 3:1, a to je na kraju bio i konačni rezultat.

Oba tima sada nakon pet kola imaju po sedam bodova.