Premiership

Brighton golom Grossa srušio Manchester United i matematički osigurao opstanak u ligi

Nogometaši Brightona pobijedili su na Amexu u okviru 37. kola Premiershipa ekipu Manchester Uniteda rezultatom 1:0.

Već u trećoj minuti gol koji je postigao Fellaini je poništen zbog ofsajda. Crveni vragovi su nastavili dominirati u posjedu lopte, ali su domaći bili znatno opasniji.

Najbolju priliku propustio je Murray u 20. minuti utakmice, ali je De Gea odlično odbranio. Promjena nije bilo do odlaska na odmor i mreže su mirovale.

U petoj minuti nastavka dobra prilika za United. Pogba je opasno zaprijetio, ali je Ryan sjajno odbranio.

Kazna je stigla sedam minuta kasnije kada je Gross skočio na odličan centaršut i fantastično glavom postigao gol za, ispostavit će se, konačnih 1:0. Sudiji je pri odluci o pogotku pomogla i video tehnologija.

United je do kraja meča imao nekoliko dobrih prilika da stigne do boda, ali su domaći izdržali sve napade i proslavili veliku pobjedu.

Ekipa iz Manchestera je ostala na drugom mjestu Premiershipa, dok je Brighton napravio veliki skok. Preskočili su Crystal Palace, Bournemouth i Watford te stigli na 11. poziciju i matematički osigurali opstanak u ligi.