GOLIJADA U ŠVICARSKOJ

Briljantna partija Stevanovića: Pogodak i dvije asistencije u trileru sa šest golova

On je ove sezone zabio 11 golova u svim takmičenjma i dodao 11 asistencija

Bh. reprezentativac Miroslav Stevanović (32) blistao je u sjajnoj utakmici i remiju svog Servetea i Bazela (3:3) u 35. kolu švicarske lige.

Stevanović je postigao gol i upisao dvije asistencije. Servete je poveo u 42. minuti preko Krisa Bedie (Chris) kojem je asistirao Stevanović.

Bazel se vratio odmah u sljedećem napadu golom Zekija Amdunija. Vouter Burger (Wouter) donosi preokret Bazelu u 69. minuti, ali se Servete vraća pet minuta kasnije. Stevanović je ponovo asistirao, ovog puta za Huseina Tuatija (Huseyn Touatti).

Osam minuta poslije sjajni Stevanović se i sam upisao u strijelce, da bi Amduni u 89. minuti svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat.

Stevanović je, inače, proglašen za igrača sezone u švicarskom prvoligašu. On je ove sezone zabio 11 golova u svim takmičenjma i dodao 11 asistencija.