PSG slavio u Njemačkoj

Burić briljirao, ali Flensburg ubjedljivo poražen

Flensburg je na svom terenu poražen od PSG-a rezultatom 27:20 u 8. kolu grupe B rukometne Lige prvaka.

Od starta susreta se vidjelo da je PSG raspoloženija ekipa, a francuski tim je nakon prvog poluvremena vodio sa 12:9.

PSG je u nastavku bio još bolji i u drugom dijelu je slavio sa 15:11, dovoljno za ukupnih 27:20 čime je ovaj tim ostao prvi na tabeli sa stopostotnim učinkom.

Koliko god zvučalo neobično jer je Flensburg ubjedljivo poražen, najbolji igrač domaćeg tima bio je golman. Benjamin Burić je skupio 14 odbrana i spasio je svoj tim još ubjedljivijeg poraza.

Kada je riječ o rukometašima, najefikasniji u Flensburgu bili su Svan, Wanne i Lauge Schmidt sa po četiri gola, dok su PSG predvodili Hansen sa šest, Gensheimer sa pet i Toft Hansen sa četiri gola.