Očajan Damirov meč

Cecchinato nakon Bašića izbacio i Džumhura s ATP turnira u Budimpešti

Bh. teniser Damir Džumhur (32. ATP) poražen je u drugom kolu ATP turnira u mađarskoj Budimpešti od Italijana Marca Cecchinata rezultatom 0:2, po setovima 3:6, 1:6.

Oba tenisera su u prvom setu bila oprezna i nisu pravili mnogo grešaka prilikom svog servisa.

Ključan je bio osmi gem kada je Cecchinato bez puno problema osvojio break i poveo 5:3. Džumhur nije adekvatno odgovorio za zaostatak pa je Italijan osvojio prvi set.

Damir je potom očajno otvorio drugi set izgubivši svoja prva dva servisa pa je Italijan brzo došao do prednosti od 4:0. Cecchinato je nakon toga meč mirno priveo kraju i slavio zasluženu pobjedu.

Zanimljivo da je italijanski teniser u prvom kolu izbacio još jednog bh. tenisera Mirzu Bašića.

Cecchinato će u četvrtfinalu turnira u Budimpešti igrati protiv pobjednika meča između sedmog nosioca Struffa i Bublika.