Uvjerljivi trijumf

Celtic uništio Rangerse u Old Firmu i stigao do 49. titule prvaka Škotske

Nogometaši Celtica pobijedili su na Celtic Parku u okviru 35. kola škotskog Premiershipa gradskog rivala Rangersa uvjerljivim rezultatom 5:0.

Domaće je u vodstvo doveo Edouard na asistenciju Tierneya već u 14. minuti utakmice, a sjajni francuski napadač je četiri minute prije odlaska na odmor iskoristio dodavanje Forresta i udvostručio prednost.

U posljednjim sekundama prvo poluvremena Forrest se i sam upisao u strijelce za visokih 3:0.

Samo što se krenulo s centra u nastavku Rogić je postigao četvrti gol za Celtic, a već šest minuta kasnije McGregor je postavio konačnih 5:0.

Celtic je s današnjom pobjedom pobjegao drugoplasiranom Aberdeenu na deset bodova, što je dovoljno da tri kola prije kraja prvenstva proslave novu, 49. titulu prvaka Škotske.

Inače, Celticu je ovo sedma uzastopna titula te će izgleda proći još jako puno vremena kako bi ih neko skinuo s trona.