Remi na Red Bull Areni

Četiri gola i podjela bodova u meču Leipziga i Herthe, Ibiševiću 78 minuta i jedna sjajna šansa

Leipzig i Hertha su podijelili bodove u susretu 28. kola Bundeslige odigravši na Red Bull Areni 2:2.

Bio je ovo prvi susret današnjeg programa Bundeslige koji je ponudio izuzetno zanimljiv nogomet i dosta uzbuđenja.

Nakon samo devet minuta igre postignut je prvi pogodak i to od strane gostujuće ekipe. Mrežu domaćina zatreso je Marko Grujić i bilo je to 0:1. Ipak, samo 15 minuta kasnije Klostermann pogađa s druge strane za poravnanje.

Pred kraj prvog dijela, u 35. minuti, veliku šansu imao je Vedad Ibišević, ali šutirao je preko gola iz izgledne pozicije.

U drugom poluvremenu domaći bek Halstenberg olakšao je posao ekipi iz glavnog grada jer je u 62. minuti dobio crveni karton.

Hertha to baš i nije iskoristila već je na kraju i bod morala spašavati i to zbog nevjerovatne greške njenog golmana. Bilo je to u 63. minuti. Schick je šutirao Jarstein odbranio, ali poslije se spetljao i poslao loptu u vlastitu mrežu.

Da ovo baš ne bude potpuno loš dan za njega pobrinuo se Piatek koji je s penala donio bod svom timu osam minuta prije kraja susreta.

Bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević odigrao je 78 minuta na ovom meču.

Leipzig ostaje 3. na tabeli sa 55 osvojenih bodova dok se Hertha popela na 10. poziciju sa 20 bodova manje od današnjeg rivala.