Plavci slavili sa 2:0

Chelsea bez problema pobijedio Arsenal, Lukaku pokazao da će biti veliko pojačanje

Fudbaleri Chelseaja pobijedili su danas u gostima Arsenal sa 2:0 u derbiju drugog kola engleskog Premiershipa.

Chelsea je opravdao danas ulogu favorita u londonskom derbiju iako se ovaj meč igrao na Emiratesu.

Plavci su krenuli veoma ofanzivno od samog početka, a to im se isplatilo u 15. minuti kada su poveli sa 1:0.

James je bio asistent, a pogodak za vodstvo gostiju postigao je Romelu Lukaku koji je tek prije nekoliko dana stigao u klub iz Intera i pokazao je da će biti ogromno pojačanje.

Chelsea je nastavio s dobrom igrom i nakon vodstva. Nekoliko minuta kasnije Mount je mogao da udvostruči prednost, ali je Leno odbranio njegov udarac.

No, do drugog gola gosti su došli u 35. minuti. Mount je ovaj put uposlio Jamesa koji je uspio da savlada Lena i bilo je to 2:0 za Chelsea.

U 41. minuti utakmice sudija je svirao penal za domaće kada je Saka pao u kaznenom prostoru, ali nakon što je pogledao VAR predomislio se i poništio je svoju odluku.

U drugom poluvremenu Chelsea je ponovo bio nešto bolji. Gosti su imali odličnu šansu u 58. minuti preko Mounta, ali ni ovaj put igrač Chelseaja nije uspio da savlada golmana Arsenala.

Havertz je u finišu utakmice imao odličnu priliku da povisi na 3:0, no Leno odlično brani njegov udarac. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao i ostalo je 2:0 za Chelsea.

Chelsea je trenutno prvi sa šest bodova, dok je Arsenal pretposljednji bez osvojenih bodova.